
Chcete si pořídit pasivní dům? Taková stavba má hned několik výhod. Pasivní domy splní i ty nejvyšší nároky na komfortní obytný prostor plný tepla, světla, odpočinku a příjemně strávených chvil s rodinou.
Pět důvodů proč si pořídit pasivní dům
- Pasivní domy zajistí optimální teplotu v obytných prostorách. I v parném létě bude vládnout v obývacím pokoji příjemná teplota. Naopak v mrazech bude Váš pasivní dům dokonale chráněn před mrazem a chladem. Navíc dům nepřekvapí průvan, který může mít neblahé důsledky na zdraví.
- Pasivní domy se staví za téměř stejné finanční náklady jako běžné novostavby. Avšak s výstavbou pasivního domu šetříte náklady do budoucna. Provoz pasivních domů je totiž levnější. Narozdíl od klasických novostaveb ušetříte až 90 % nákladů na vytápění. A to už je skutečně pádný argument pro pořízení pasivního domu.
- Tepelné ztráty v pasivních domech jsou zanedbatelné, proto není třeba klasický způsob topení. A jak pasivní dům získává teplo? Přirozenou cestou. Jsou to především sluneční paprsky, elektrické spotřebiče a lidské teplo. Touto cestou se vnitřní prostory vytopí po většinu ročních období.
- Trpíte poruchami spánku, astmatem nebo alergiemi? Pasivní dům Vás může těchto potíží zbavit či alespoň zmírnit jejich projevy. Jak je to možné? Pasivní domy jsou šetrné k životnímu prostředí a tedy i k lidem, kteří jsou jeho součástí. Díky zabudovanému filtračnímu stroji se výrazně zlepší kvalita vzduchu ve vnitřních prostorách. V domě eliminujete škodliviny, prach a nečistoty. Ani nepříjemné plísně Vás neohrozí.
- Již nemusíte se zatajeným dechem a obavami sledovat růst cen energií. Nebude se Vás to týkat.
Kvalita je klíčem k úsporám
Pokud si tedy chcete pořídit pasivní dům, dbejte především na kvalitního dodavatele stavebních materiálů. Vsaďte na odborníky a architekty, kteří se specializují na realizaci pasivních domů. Nechte si zpracovat kvalitní projekt. Pasivní domy se staví na klíč nebo je možné zvládnout práce na stavbě částečnou svépomocí. Základem je kvalitní tepelná izolace, precizně vyrobená okna a rekuperační jednotka s řízeným větráním. Vyvarujte se složitých tvarů domu a dejte přednost jednoduché klasice. V ideálním případě by měla okna směřovat na jih.
Odborníci radí nevětrat
Centrálním „mozkem“ pasivního domu bývá zejména technická místnost se zásobníkem tepla, kam se soustřeďuje energie ze všech užívaných zdrojů. Tato technologie se využívá zejména u dřevostaveb. Klima v domě se pohybuje na příjemných 22 stupních Celsia. Chcete v pasivním domě větrat? Odborníci to nedoporučují. Běžně větrání okny má za následek velké tepelné ztráty. Právě proto se pasivní domy staví s větrací jednotkou., která nasává čerstvý vzduch a minimalizuje přitom tepelné ztráty.
Zdroj: www.pasivnidomy.cz
Kategorie: Články
8,086 zhlédnutí
Související články: